Niezwykle urokliwe róże wielkokwiatowe

Niezwykle urokliwe róże wielkokwiatowe

Pośród bardzo wielu gatunków róż niezwykle dużym zainteresowaniem cieszą się róże wielkokwiatowe. Z pewnością stanowią one ozdobę każdego ogrodu, urzekają swoim pięknem oraz przyciągają spojrzenia. Jednak aby osiągnąć zamierzony efekt, czyli okazałe kwiaty, trzeba zapewnić im odpowiednie warunki jak również właściwą pielęgnację.

Jak sadzić róże o dużych kwiatach?

Urokiem róż wielkokwiatowych są okazałe kwiaty. W zależności od odmiany mają one średnicę nawet do 20 cm, odmiany o mniejszych kwiatach zazwyczaj zaczynają od kwiatów o średnicy 8-10 cm. W przeciwieństwie do innych gatunków róż, te odmiany charakteryzują się tym, iż na jednej łodydze zazwyczaj występuje jeden kwiat, podczas gdy na wielu innych krzewach na jednej łodydze znaleźć można kilka czy nawet kilkanaście kwiatów.

Ilość kwiatów na jednym krzewie uzależniona jest od ilości łodyg. Tutaj jeśli krzew będzie miał dostatecznie dużo miejsca na rozrost, wówczas można liczyć na znacznie większą ilość łodyg i tym samym większą ilość kwiatów. Dlatego podczas wysadzania sadzonek powinno się zachować odległość przynajmniej 50 centymetrów pomiędzy nimi, aby zapewnić im w przyszłości odpowiednie warunki rozrostu.

Jak dobrać odpowiednie sadzonki?

Sadzonki róż wielkokwiatowych dostępne są w bardzo wielu odmianach. Wybierać można nie tylko kolor kwiatów, ale również ich wielkość. Oczywiście przewidziane dla każdej odmiany wielkości kwiatów czy krzewów można uzyskać przy odpowiedniej ich pielęgnacji. Potrzebują przede wszystkim odpowiedniej i żyznej gleby, a stanowisko nie powinno być narażone ani na przesychanie, ani na zalewanie. Dodatkowo róże wielkokwiatowe wymagają również właściwego nawożenia, gdyż tylko właściwe odżywienie krzewów daje możliwość uzyskania kwiatów o odpowiedniej wielkości.

Trzeba również zwrócić uwagę na odporność poszczególnych odmian na choroby czy szkodniki. Jeśli jest ona mniejsza, wówczas należy stosować odpowiednie produkty, zapewniające im ochronę również pod tym względem. Te odmiany róż potrzebują odpowiedniej ilości przestrzeni. Dlatego nie powinny być sadzone na rabatach z innymi kwiatami, gdyż wówczas mogą nie otrzymywać wystarczającej ilości składników odżywczych. Znacznie lepiej jest wydzielić rabaty wyłącznie pod ich uprawę, co pozwoli nie tylko odpowiednie warunki, ale również uzyskać odpowiednie efekty wizualne. Obecnie wybór odmian jest tak duży, że bez problemu każdy może znaleźć takie odmiany, które sprostają jego wszystkim oczekiwaniom. Zazwyczaj większość osób wybiera je ze względu na kolorystykę kwiatów.

konsola dj weselny Previous post Wśród młodych dominuje DJ na wesele
usługi alpinistyczne Next post Rosnące zapotrzebowanie na usługi alpinistyczne o charakterze przemysłowym