O czym należy pamiętać decydując się na lot dronem

O czym należy pamiętać decydując się na lot dronem

Drony to ciekawe i angażujące hobby, na które decyduje się coraz większa liczba Polaków. Próg wejścia w tą formę rozrywki jest nieco wysoki, ponieważ dron to koszt kilku tysięcy złotych, jednak mimo tego nieco bardziej zamożne osoby decydują się na zakup tego sprzętu. Jest to zrozumiałe, ponieważ przeloty dronem dają ogromną przyjemność i satysfakcję, a zdjęcia czy filmy jakie można nagrać dzięki nim wyróżniają się swoją niesamowitą perspektywą. O czym zatem należy pamiętać, kiedy zaczynamy swoją przygodę z dronami? Jakie są najważniejsze aspekty pilotowania dronu, które nie powinny umknąć naszej uwadze? Istnieje kilka faktów, które należy mieć w pamięci, kiedy wybieramy się na wypad za miasto w celu zrobienia kilku niesamowitych ujęć za pomocą dronu. Sprawdź już teraz na co należy zwrócić szczególną uwagę!

Naładowany dron to sprawny dron

Pamiętaj, aby mieć ze sobą naładowane baterie do dronow. Początkujące osoby często zapominają o tym, że drony się długo ładują. Najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie dodatkowych baterii, tak abyś zawsze w domu miał komplet tych naładowanych. Baterie do dronow nie są drogie, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wyposażyć się w kilka dodatkowych par, które ułatwią Ci przygotowanie się w trasę. Jeśli Twój dron nie będzie mieć w pełni naładowanej baterii, wówczas możesz nie zdążyć nim wylądować na czas lub po prostu Twój lot będzie krótszy niż zamierzałeś, a przecież nie o to chodzi w słonecznym popołudniu poza miastem.

Karta pamięci

Inna kwestia to karta, na której zapisywane są Twoje zdjęcia i filmy kręcone przez kamery do dronów. Jeśli będzie ona zapełniona, wówczas urządzenie nie będzie miało gdzie zgrywać nowy materiał. Wówczas możesz stracić stare materiały lub po prostu te nowe nie zostaną zapisane, co również jest swojego rodzaju stratą. Dlatego pamiętaj, aby zgrywać swoje materiały wizualne na dysk i pozostawiać kartę pustą, tak aby nigdy Ci na niej nie zabrakło miejsca. Karty pamięci do dronów również nie są drogie, dlatego warto jest wyposażyć się w kilka z nich, aby w razie czego zawsze móc włożyć do dronu nową, czystą kartę, gdzie urządzenie zapisze nowe materiały.

Warunki atmosferyczne

Przed wybraniem się na przelot dronem zawsze sprawdzaj pogodę. Zwracaj szczególną uwagę na siłę wiatru w miejscu, do którego się udajesz. Silny wiatr w zasadzie przekreśla możliwość puszczenia dronu w lot, ze względu na to, że urządzenie może się przez to szybko zepsuć. Porywisty wiatr oznacza prawdopodobną utratę kontroli nad dronem, co może doprowadzić do jego rozbicia się i utraty całego urządzenia. Złe warunki atmosferyczne również niszczą śmigła drona, co przekłada się na późniejsze wydatki związane z ich naprawą lub z zakupem nowych śmigieł. Nie są to przyjemne sytuacje, więc lepiej jest po prostu ich uniknąć, poprzez wcześniejsze sprawdzenie pogody oraz podejmowanie racjonalnych i przemyślanych decyzji dotyczących tego, czy dane warunki naprawdę się nadają na przelot dronem.

Previous post Kristen Stewart na Czerwonym Dywanie 78. MFF w Wenecji: Odważny wybór mody