Czym są profile aluminiowe LED i jak można je wykorzystać?

Czym są profile aluminiowe LED i jak można je wykorzystać?

Oświetlenie w formie LED jest w ostatnim czasie coraz chętniej wykorzystywane zarówno w formie oświetlania pomieszczeń, jak i jedynie w formie dekoracji występującej w różnych typach pomieszczeń i lokali. Bardzo często wykorzystuje się je na przykład jako oświetlenie sufitowe w mieszkaniach, a także równie często jest wykorzystywane przez właścicieli różnego typu lokali gastronomicznych czy innych lokali usługowych jako ozdoba bądź też forma reklamy. Taki rodzaj oświetlenia ma oczywiście swoje plusy, jak i minusy, tak jak każda inna forma oświetlenia, niemniej jednak przed wyborem konkretnego typu oświetlenia, warto nieco się dowiedzieć o samym jego rodzaju.

Do czego służy profil LEDowy?

Ciekawym rozwiązaniem i jednocześnie jednym z typów oświetlenia LEDowego jest tak zwany profil LEDowy, który głównie do produkowania opraw oświetleniowych LED. Są one montowane na specjalnej taśmie, służącej do dodatkowej ochrony i osłony, gwarantującej jeszcze lepszy efekt oświetleniowy. Profile aluminiowe LED w przypadku właśnie oświetlenia LEDowego wykorzystuje się głównie w celu odpowiedniego odprowadzenia wygenerowanego ciepła. Profile LED są właściwie jedynie komponentami, które należy wykorzystywać podczas instalacji oświetlenia LED. Mają one bardzo wiele zastosowań, stąd musimy wiedzieć dokładnie, w jakim celu chcemy je wykorzystywać, ponieważ mogą być one wykorzystane do oświetlania pomieszczenia, ale również jedynie jako dekoracja.

Jakie są rodzaje profili LEDowych?

Profile LEDowe można podzielić tak naprawdę na bardzo wiele różnych rodzajów, jednak jednymi z najczęściej wykorzystywanych są profile liniowe, czyli takie, które są używane do wykonywania odpowiednich opraw LEDowych z idealną linią światła. Służą one do wyeliminowania tak zwanych kropek widocznych w strumieniu światła. Warto jednakże dobrać wtedy odpowiedni rodzaj taśmy LEDowej, który będzie idealnie współgrał z profilem. Innym rodzajem profili LEDowych są profile nawierzchniowe, czyli takie, które, tak jak sama nazwa wskazuje, z łatwością można stosować do montażu nawierzchniowego. Nie mają one specjalnych części, które maskowałyby cięcia otworów i występują w różnych rozmiarach i różnych kolorach. Wykorzystywane są zazwyczaj jako forma oświetlenia w kuchni, na przykład blatu lub też szafek. Profile kątowe to kolejny rodzaj profili aluminiowych. Występują one w formie narożnej i ich zadaniem jest kierowanie strumienia światła o kącie 45 stopni. Wykorzystuje się je, montując je w narożnikach na przykład ścian lub mebli. Profile aluminiowe LED wypuszczane to jeszcze inny rodzaj takowych profili i tym razem są to profile przeznaczone do wpuszczania w specjalnie wcześniej frezowane lub cięte otwory, na przykład w ścianie, w płycie meblowej czy też w suficie.

Previous post Kristen Stewart na Czerwonym Dywanie 78. MFF w Wenecji: Odważny wybór mody