Zalety ciepłego montażu

Zalety ciepłego montażu

Montaż okien jest wbrew pozorom niezwykle trudnym procesem. Mogłoby się nam wydawać, że polega to po prostu na wstawieniu okien w dziury w ścianie i ewentualnie przymocowanie ich w jakiś sposób. No właśnie, ale w jaki? W dużej mierze montaż okien właśnie na tym polega, jednak cały problem tkwi w dobraniu odpowiedniego sposobu przymocowania okien w ścianie. Wbrew pozorom wcale nie jest to takie łatwe, a nawet niektórzy fachowcy nie zawsze robią to w sposób odpowiedni. Okno jest bardzo ważnym elementem każdego domu, ponieważ to właśnie ono oddziela nas od świata zewnętrznego. Dzięki niemu widzimy świat na zewnątrz budynku i po jego otworzeniu możemy nawet wywietrzyć w pomieszczeniu poprzez wpuszczenie do środka trochę świeżego powietrza, a więc okna są w budynkach potrzebne, to sprawa oczywista i niezaprzeczalna. Warto pamiętać jednak, iż okno to tak naprawdę wypełniona dziura w ścianie, a skoro tak, to może się przez nią przedostawać ciepło lub zimno, hałas, czy nawet opady atmosferyczne, stąd też odpowiednio zamontowane okno powinno to wszystko od nas odseparowywać i chronić nas przed tym.

Co daje poprawne uszczelnienie okien?

Uszczelnienie okien to rzecz niesamowicie istotna. Otóż kiedy okno jest nieszczelne, może powodować to stratę ciepła w pomieszczeniu, a także może pojawiać się wilgoć i pleśń. Często decydujemy się na zakup okien energooszczędnych skłonieni ich wieloma zaletami, jednakże tutaj odpowiednia izolacja ma szczególne znaczenie, gdyż nawet jeśli to będą najlepsze okna i będą one nieodpowiednio zamontowane, ani trochę nie będą one się sprawdzały w swojej roli i dalej będą powodować ubytki ciepła.

Ciepły montaż – na czym polega?

Montaż okien wymaga wiele doświadczenia i konkretnych kwalifikacji, jeśli chcemy mieć pewność, iż zostanie on przeprowadzony w odpowiedni sposób. Oczywiście można zamontować okno tradycyjnym sposobem, czyli poprzez użycie pianki izolacyjnej, aczkolwiek jest jeszcze lepsze rozwiązanie, czyli użycie do montażu metody ciepłego montażu okien. Podczas montażu według tej metody potrzebne będą dwa rodzaje specjalistycznych taśm – taśmy paroizolacyjne oraz taśmy paroszczelne. Taśmy te służą do odpowiedniego oklejenia okien z obu stron. Dopiero po takim oklejeniu okien i w dodatku po usunięciu pyłu budowlanego ze szczelin okiennych można wstawić okno i dopełnić je pianką izolacyjna, dzięki czemu ma ono odpowiednią izolację. Jaki iż metoda ta zakłada wykorzystywanie dodatkowych materiałów, które w dodatku nie należą do najtańszych, należy się niestety liczyć z faktem, iż metoda ta jest raczej droższa niż metoda tradycyjnego montowania okien.

Previous post Czym jest dom produkcyjny?
Next post Krówki